Beylikdüzü’nde engelsiz işletmeler hizmet verecek

Beylikdüzü’nde engelsiz işletmeler hizmet verecek

İSTANBUL(DHA) BEYLİKDÜZÜ Belediyesi, engelsiz işletmeler adı altında ilçede yiyecek içecek sektöründe hizmet veren işletmeler için çalışmalara başladı. Tekerlekli sandalye kullananlar, görme engelliler, işitme engelliler, yaşlılar ve çocuk arabası kullanan ailelerin rahatça hizmet alması için mekanların uygun hale getirilmesi ve sertifika çalışmalarının başlatılması üzerine belediye birimlerine eğitim verildi. 

Beylikdüzü ilçesinde bulunan işletmelerin engelsiz olması, herkes için erişilebilir standartlara ulaşması için yapılması gerekenler, inşaat ve ruhsat aşamasında yapılacaklar ile denetimlerde dikkat edilmesi gereken konularda belediye birimlerindeki personel bilgilendirildi. 

MİMARİ DÜZENLEME VE DAVRANIŞ EĞİTİMLERİ VERİLECEK

Projenin bir sonraki aşamasında Beylikdüzü Belediyesi ile Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği ve Engelsiz Hayat Akademisi iş birliğinde işletme sahipleri ile çalışmalar başlayacak.İşletmelere mimari düzenleme konusunda danışmanlık hizmeti verilip çalışan personele de engelliler ve aileleri ile doğru iletişim ve davranış eğitimleri verilecek. İşletmesini uygun hale getirenler standart belgesini alabilecek, belgeyi alanlar belediye ve dernek tarafından duyurularak diğer işletmeler de teşvik edilecek.

Link: http://www.hurriyet.com.tr/beylikduzunde-engelsiz-isletmeler-hizmet-verec-40339324